Lajme

RRITJA E PËRDORIMIT TË APLIKACIONEVE PERSONALE NË BIZNES LIDHUR ME RREZIK TË RRITUR TË SHPËRNDARJES SË TË DHËNAVE
Me vitin 2022 që sinjalizon një rritje prej 35 për qind në përdorimin e aplikacioneve cloud brenda organizatave, me diku midis 500-2000 përdoruesve që ndërveprojnë, ndajnë dhe ruajnë të dhëna midis 138 aplikacioneve duke përdorur afërsisht 1,558 aplikacione cloud në muaj, Netskope, Security Service Edge (SSE) dhe Specialistët e Zero Trust, hulumtimi i të cilëve zbuloi këto gjetje, besojnë se provat tregojnë për një […]
TRANSFORMIMI DIGJITAL NË EPOKËN E PANDEMISË
Fillimi i pandemisë në mars 2020 ka kërkuar një ndryshim paradigme në mënyrën se si kompanitë i qasen biznesit, me shumicën e tyre që zgjedhin strategji dixhitale që japin vlerë të qëndrueshme për veten dhe klientët e tyre. Si rezultat, kompanitë tani shërbejnë dhe lidhen me klientët e tyre shumë më ndryshe nga sa bënin përpara […]
Përditësimet e Netooze - 1-kliko Aplikacionet, përmbajtje të reja, përditësime në panelin e kontrollit dhe korrigjime të defekteve.
1-Click Apps Tani mund të krijoni një server vStack me softuer të parainstaluar me një klik. Lista e aplikacioneve përfshin: WordPress — sistemin e menaxhimit të përmbajtjes (CMS). Docker - platformë për ndërtimin, vendosjen dhe menaxhimin e kontejnerëve. PostgreSQL - sistemi i menaxhimit të bazës së të dhënave objekt-relacionale. Apache - server në internet. Nginx - serveri në internet dhe përfaqësuesi i postës. LAMP - grup softuerësh serveri që përfshin Linux, Apache, […]
NETOOZI PARTNERËT ME ITGLOBAL CLOD PËR TË FORCUR TË DHËNAT DHE EKSPERIONET E KLIENTIT
Me synimin për të përmirësuar modelimin e tij parashikues të rrezikut nëpërmjet përdorimit të analitikës, aksesit të shkallëzueshmërisë së pashfrytëzuar dhe thjeshtimit të pajtueshmërisë rregullatore, Netooze po përdor plotësisht migrimin e tij në vstack dhe vmware Cloud. Netooze, i themeluar në vitin 2021, ka ofruar vazhdimisht serverë cloud, certifikata SSL, ruajtje të objekteve, pritje DNS dhe dokumente API për bazën e saj të gjerë të klientëve, […]
Ndërsa ekonomia lufton me inflacionin dhe konfliktin, kompjuteri cloud ofron një dritë shprese për industrinë.
IBM, Google, Microsoft, Amazon, si dhe Netooze.com janë të gjithë duke marrë drejtimin e rilindjes së cloud. Gartner thotë se në vitin 2021, shpenzimet për zgjidhjet publike të cloud mund të shkojnë mbi 330 miliardë dollarë. Të gjitha llojet e industrive si dhe QEVERITË po zhvendosin objektet e tyre dhe teknologjinë moderne në re. Ekziston një shans i madh […]
55 miliardë dollarë SHPENZIM NGA ORGANIZATAT PËR SHËRBIME TË LIDHUR ME RE NË TM1
Pavarësisht përkeqësimit të kushteve ekonomike në nivel global, shpenzimet për shërbimet e infrastrukturës Cloud, sipas një raporti të ri, janë rritur me rreth 34 për qind në tremujorin e parë të 2022, duke rezultuar në 55.9 miliardë dollarë të shpenzuara për të mbështetur strategjitë e transformimit dixhital dhe iniciativa të ndryshme optimizimi organizativ. Në krahasim me tremujorin e mëparshëm, sipas informacionit nga Canalys, shërbimet cloud […]
NETOOZE OFRON PROVË FALAS PËR KOLEGJET DHE UNIVERSITETET
Shërbimet e resë kompjuterike të klasit botëror Netooze, një nga kompanitë kryesore në botë të pritjes së reve kompjuterike, tashmë po grumbullon vullnet të mirë në të gjithë SHBA-në duke ofruar prova falas të shërbimeve të saj cloud të klasit botëror për universitetet dhe kolegjet në të gjithë vendin. Me bazë në Mbretërinë e Bashkuar, Shërbimet Cloud Computing të Netooze janë strukturuar për të nxitur kreativitetin, lidhjen dhe sigurinë, dhe ndërsa kompania […]
Kuptimi i mjeteve të menaxhimit të lidhjeve në distancë të desktopit
Londër, Angli, 4 korrik 2022 - Qasja e sigurt dhe e efektshme në desktop është jetike për administratorët dhe teknikët e IT në tavolinat e ndihmës. Me mjetet e disponueshme lehtësisht në sistemet operative dhe alternativat e palëve të treta, sigurimi dhe riorganizimi i aksesit në desktop mund të jetë më i arritshëm dhe më pak i kushtueshëm. Në mjedisin bashkëkohor të TI-së, lidhja me desktop në distancë është jetike. […]
Një gamë e re e serverëve vStack dhe vMware Cloud
29 dhjetor 2021 - Platforma e hiperkonvergjuar vStack është integruar në linjën e re të serverëve Cloud për Linux dhe Windows në Platformën Netooze. Për vetëm 5 dollarë amerikanë ose 4 euro në muaj, mund të marrësh me qira një server Linux në një nga objektet më të mëdha të të dhënave në Evropë ose në Shtetet e Bashkuara […]
Netooze i thotë përshëndetje botës pasi ofron shërbimet e saj në gjashtë gjuhë të reja!
LONDËR, MBRETËRIA E BASHKUAR, /EINPresswire.com/ -- LONDËR, 8 qershor 2022 – shërbimi popullor dhe me ndikim i menaxhimit të TI-së i Netooze® ka rritur aksesin e tij ndaj përdoruesve, profesionistëve të IT-së dhe bizneseve në mbarë botën pasi prezantoi shërbimet e tij në gjashtë gjuhë të reja; Rusisht, frëngjisht, hindisht, gjermanisht, norvegjeze dhe holandisht. Faqja në anglisht e Netooze ka ofruar shërbimet e saj të serverëve cloud, […]
NETOOZE: vStack dhe VMware Cloud Service
Shërbimi Netooze vStack dhe VMware Cloud synon startup-et, zhvilluesit, ekipet e IT-së, DevOps, si dhe ndërmarrjet e mëdha që kërkojnë të zhvendosin ngarkesat e tyre të punës VMware në renë publike dhe të zvogëlojnë gjurmën e tyre në qendrën e të dhënave në premisë që lejon shërbimin Netooze vStack Cloud dhe VMware ju konfiguroni dhe vendosni serverë virtualë, konfiguroni qarqet e rrjetit, porosisni SSL […]
Partneriteti i Netooze dhe ITGLOBAL.COM
ITGLOBAL.COM sapo njoftoi një partneritet të ri me Netooze.com. Aleanca e dy kompanive u mundëson atyre të ndajnë idetë e tregut, ekspertizën teknike, burimet dhe njohuritë. “Jam i ngazëllyer për partneritetin strategjik i cili do ta ndihmojë Netooze të shkallëzohet më shpejt, të vazhdojë të ndërtojë zgjidhje inovative për klientët tanë, të hyjë në tregje të reja dhe të grumbullojë ekspertizë të vlefshme dhe […]
Shtoni licenca shtesë RDP në serverët cloud Netooze
NETOOZE ka shtuar mundësinë për të aktivizuar licenca shtesë RDP në serverët cloud që përdorin Windows.
Netooze lëshon shabllonin e Oracle Linux 8.3 OS
Netooze prezantoi aftësinë për të krijuar një server duke përdorur shabllonin Oracle Linux 8.3. Pavarësisht nga versioni i kernelit të sistemit operativ, Oracle Linux ruan përputhshmërinë me Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Oracle Linux 8.3 përfshin UEK R6 së bashku me kernelin Red Hat Compatible (RHCK) në imazhin e instalimit. UEK R6 është përfshirë dhe instaluar si parazgjedhje […]
Si Jack Ma e bindi Netooze Cloud Startup të adoptonte një 'kulturë ujku'
Netooze është një kompani pritëse në renë kompjuterike me një mision për të transformuar mësimin përmes teknologjisë së bazuar në cloud. Netooze po adopton një kulturë ujku dhe lepuri, thotë CEO Dean Jones, dhe mund të ketë për të falënderuar Jack Ma të Alibaba dhe Daniel Zhang, një ekzekutiv teknologjik kinez. Ka katër aspekte të 'kulturës së ujkut, të paktën siç thotë Jones […]
Diversiteti në Teknike
Ndërsa teknologjia vazhdon të përparojë, përdoruesit me përvojë mund të jenë të shpejtë për të vënë në dukje të metat në sistemet më të fundit operative, specifikat për pajisjet e reja dhe veçoritë që mund ta bëjnë produktin shumë më të aksesueshëm. Në pjesën më të madhe, këto shqetësime kanë zgjidhje ose mënyra për t'u përshtatur që i japin përdoruesit mundësinë për të personalizuar vërtet […]
Nisja e grupit Kubernetes në vendin në qytetin e Almaty
Ofruesi i cloud Netooze njofton nisjen e një grupi K8s në një qendër të dhënash në Almaty. Përdoruesit tanë së shpejti do të kenë mundësinë të vendosin grupet Kubernetes në nivel lokal si një shërbim shpejt dhe me besueshmëri. Për konsultime dhe kërkesa për çmimet e qirasë, shkruani në sales@netooze.com
Netooze.com lëshon shërbimin e pritjes VMware
Të nderuar përdorues! Kemi kënaqësinë t'ju informojmë se në shtator 2021 kemi lançuar shërbimin e pritjes së VMware me bazë në një qendër të dhënash në Almaty, i cili ju lejon të vendosni një qendër të izoluar të të dhënave virtuale brenda resë publike Netooze.com bazuar në një hipervizor industrial nga VMware. Ky shërbim ofron opsione të gjera personalizimi, integrim me […]
Si e kemi përditësuar 850 vCenter në 4 javë
Menaxhimi i lëshimit të softuerit të ndërmarrjes është kompleks: përditësimi i infrastrukturës, shqetësimi për mbështetjen e redaktorit, përmirësimi i licencave për të qenë të pajtueshme me versionet e reja dhe marrja e masave mbrojtëse për t'u rikthyer nëse diçka shkon keq. Netooze Private Cloud ndihmon. Ne e menaxhojmë këtë detyrë që kërkon kohë, kështu që ju mund të përqendroheni në biznes dhe prodhim. Ne përballemi me sfida. 5.5-në-6.0 vSphere përmirëson SDDC-në e VMware […]
BestKnownHost: Regjistruesi i domenit dhe ofruesi i pritjes së faqes në internet 2021
LONDËR, 4 Shkurt 2021 /PRNewswire/ -- Nëse sipërmarrësit janë të interesuar të krijojnë eBay-n e ardhshëm ose të lançojnë një organizatë jofitimprurëse, ata duhet të kenë mjetet e duhura në mënyrë që të maksimizojnë arritjen dhe shikueshmërinë e markave të tyre në internet. Në këtë kohë, një faqe interneti është një kërkesë bazë për të gjithë sipërmarrësit, së bashku me shfrytëzimin e fuqisë së reklamimit në internet […]
Re private virtuale
NETOOZE bën të ditur për të lejuar shërbimet e krijuara nga njëra anë, pozvolyayuщей объединять облачные сервери во приватное облако внутри një tjetër QOD.
Modelet e reja CentOS 8.1 dhe Ubuntu 20.04 LTS
NETOOZE mundësoi rivertimimin e makinave OS CentOS 8.1 dhe Ubuntu 20.04 nga shablonov gati në servera të zakonshëm.
Qendra e të dhënave në SHBA, New Jersey
Lista e qendrave të të dhënave të disponueshme për përdoruesit e serverëve cloud është rimbushur me një platformë të re - takoni qendrën autonome të të dhënave të gjeneratës së re NNJ3.
Zyra e NETOOZE në Kazakistan
Miq, kemi hapur përfaqësinë zyrtare të NETOOZE në Republikën e Kazakistanit!
Netooze ofron ruajtjen e objekteve me kosto efektive për të gjithë klientët e saj
LONDËR, 11 qershor 2022 – Shumë kompani dhe biznese të vogla po rriten në internet këto ditë dhe me një rritje të tillë teknologjike po zgjerohet me ritme alarmante. Bizneset dhe kompanitë po përpiqen të gjejnë një shërbim të besueshëm, me kosto efektive dhe lehtësisht të aksesueshëm për ruajtjen e objekteve për të dhënat e tyre. Ruajtja e objekteve S3 e Netooze është bërë një konkurrent kryesor në këtë treg […]
Vota e Brexit do të shkaktojë një revolucion të dytë në qytetin e Londrës
Në botën e korporatave, ekziston një njohje në rritje se marrëdhëniet e forta me klientët mund të formojnë themelin e inovacionit në të ardhmen.
Dita e Re: Si duhet të mendoj për dështimet e fillimit të biznesit tim të IT?
Dita e Re ishte një gazetë ditore kompakte britanike e botuar nga Trinity Mirror, e lançuar më 29 shkurt 2016. Ajo synonte një audiencë femër të moshës së mesme dhe ishte politikisht neutrale. Redaktori, Alison Phillips, synonte që lexuesit ta kalonin gazetën në më pak se 30 minuta.
Filloni udhëtimin tuaj në re? Hidhni hapin e parë pikërisht tani.