Вести

INCREASE IN PERSONAL APP USE IN BUSINESS LINKED TO INCREASED RISK OF DATA SPRAWL
With 2022 signaling a 35 percent increase in cloud app usage within organizations, with anywhere between 500-2000 users interacting with, sharing, and storing data between 138 apps while using roughly 1,558 cloud apps per month, Netskope, Security Service Edge (SSE) and Zero Trust specialists, whose research revealed these findings, believe the evidence points to an […]
ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА ВО ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈАТА
Почетокот на пандемијата во март 2020 година наложи промена на парадигмата во начинот на кој компаниите пристапуваат кон бизнисот, при што повеќето од нив се одлучуваат за дигитални стратегии кои даваат конзистентна вредност за нив и за нивните клиенти. Како резултат на тоа, компаниите сега им служат и се однесуваат на своите клиенти многу поинаку отколку што правеа пред […]
Netooze ажурирања - 1-клик на апликации, нова содржина, ажурирања на контролната табла и поправени грешки.
1-Click Apps Сега можете да креирате vStack сервер со претходно инсталиран софтвер со еден клик. Листата на апликации вклучува: WordPress — систем за управување со содржина (CMS). Docker — платформа за градење, распоредување и управување со контејнери. PostgreSQL — објектно-релациски систем за управување со бази на податоци. Apache - веб-сервер. Nginx — веб-сервер и прокси за пошта. LAMP - сет софтвер за сервер кој вклучува Linux, Apache, […]
НЕТООЗИРАЈ ПАРТНЕРИ СО ИТГЛОБАЛНИОТ ОБЛАК ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ПОДАТОЦИТЕ И ИСКУСТВАТА НА КЛИЕНТИТЕ
Со цел да го подобри своето предвидливо моделирање на ризик преку употреба на аналитика, пристап до неискористена приспособливост и рационализирање на регулаторната усогласеност, Netooze целосно ја користи својата миграција кон vstack и vmware Cloud. Netooze, основана во 2021 година, постојано нуди облак сервери, SSL сертификати, складирање на објекти, DNS хостинг и API документи на својата огромна база на клиенти, […]
Додека економијата се бори со инфлација и конфликти, облак компјутерите нуди трошка надеж за индустријата.
IBM, Google, Microsoft, Amazon, како и Netooze.com го преземаат кормилото за ренесансата на облакот. Гартнер вели дека во 2021 година, трошењето на решенија за јавен облак може да надмине 330 милијарди долари. Сите видови на индустрии, како и ВЛАДИ ги преместуваат своите капацитети и модерна технологија во облакот. Постои значителна шанса […]
55 милијарди долари ТРОШИ ОРГАНИЗАЦИИТЕ НА УСЛУГИ ПОВРЗАНИ СО ОБЛАК ВО К1.
И покрај влошувањето на економските услови на глобално ниво, трошоците за инфраструктурни услуги на Cloud, според новиот извештај, се зголемија за околу 34 отсто во првиот квартал од 2022 година, што резултираше со 55.9 милијарди долари кои беа потрошени за поддршка на стратегии за дигитална трансформација и различни иницијативи за организациска оптимизација. Во споредба со претходниот квартал, според информациите од Canalys, облак услугите […]
НЕТООЗЕ НУДИ БЕСПЛАТЕН ПРОБЕН ПРОБЛЕМ НА КОЛЕГИТЕ И УНИВЕРЗИТЕТИТЕ
Услуги за облак од светска класа Netooze, една од врвните компании за хостирање облак во светот, веќе собира добра волја низ САД нудејќи бесплатни проби на своите услуги за облак од светска класа на универзитетите и колеџите низ целата земја. Со седиште во ОК, Cloud Computing Services на Netooze се структурирани да ја поттикнуваат креативноста, поврзувањето и безбедноста, а како што компанијата […]
Разбирање на алатките за управување со конекција на далечинска работна површина
Лондон, Англија, 4 јули 2022 година - Безбеден и рационализиран пристап до десктоп компјутерите е од витално значење за ИТ администраторите и техничарите на пултовите за помош. Со лесно достапни алатки во оперативните системи и алтернативите од трети страни, обезбедувањето и рационализирањето на пристапот на работната површина може да биде подостапно и поевтино. Во современото ИТ опкружување, поврзувањето на далечинската работна површина е од витално значење. […]
Нов опсег на сервери за облак vStack и vMware
29 декември 2021 година - Хипер-конвергираната платформа vStack е интегрирана во новата линија на Cloud сервери и за Linux и за Windows на платформата Netooze. За само 5 американски долари или 4 евра месечно, можете да изнајмите сервер за Линукс во една од најголемите капацитети за податоци во Европа или Обединетите […]
Нетуз се поздравува со светот бидејќи ги нуди своите услуги на шест нови јазици!
ЛОНДОН, ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО, /EINPresswire.com/ -- ЛОНДОН, 8 јуни 2022 година – популарната и влијателна услуга за управување со ИТ на Netooze го зголеми својот пристап до корисниците, ИТ професионалците и бизнисите ширум светот откако ги воведе своите услуги во шест нови јазици; Руски, француски, хинди, германски, норвешки и холандски. Англиската страница на Netooze ги нуди своите услуги на облак сервери, […]
NETOOZE: vStack и VMware Cloud Service
Услугата Netooze vStack и VMware Cloud е наменета за стартапи, програмери, тимови за ИТ, DevOps, а исто така и големи претпријатија кои сакаат да ги преместат работните оптоварувања на VMware во јавниот облак и да го намалат нивниот отпечаток од центарот за податоци во просторијата што овозможува Netooze vStack Cloud и VMware конфигурирате и распоредувате виртуелни сервери, конфигурирате мрежни кола, нарачувате SSL […]
Партнерство на Netooze и ITGLOBAL.COM
ITGLOBAL.COM штотуку објави ново партнерство со Netooze.com. Сојузот на две компании им овозможува да споделуваат идеи за пазарот, техничка експертиза, ресурси и знаење. „Возбуден сум поради стратешкото партнерство кое ќе му помогне на Netooze да се зголеми побрзо, да продолжи да гради иновативни решенија за нашите клиенти, да влегува на нови пазари и да собира вредна експертиза и […]
Додадете дополнителни лиценци за RDP на облак серверите на Netooze
NETOOZE додаде можност за активирање дополнителни лиценци за RDP на облак сервери кои работат со Windows.
Netooze го лансираше шаблонот за Oracle Linux 8.3 OS
Netooze ја претстави можноста за креирање сервер со помош на шаблонот Oracle Linux 8.3. Без оглед на верзијата на кернелот на оперативниот систем, Oracle Linux одржува компатибилност со Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Oracle Linux 8.3 вклучува UEK R6 заедно со кернелот компатибилен со Red Hat (RHCK) на сликата за инсталација. UEK R6 е вклучен и стандардно инсталиран […]
Како Џек Ма го убедил стартапот Netooze Cloud да прифати „култура на волци“
Netooze е компанија за хостирање облак со мисија да го трансформира учењето преку технологија базирана на облак. Нетуз ја прифаќа културата на волците и зајаците, вели извршниот директор Дин Џонс, а можеби ќе им се заблагодарат на Џек Ма од Alibaba и Даниел Џанг, директор за технологија во Кина. Постојат четири аспекти на „културата на волците“, барем како што вели Џонс […]
Разновидност во Техника
Додека технологијата продолжува да напредува, искусни корисници можат брзо да укажат на недостатоците во најновите оперативни системи, спецификациите за новите уреди и функциите што би можеле да го направат производот многу попристапен. Во најголем дел, овие проблеми имаат решенија или начини на прилагодување што му даваат на корисникот можност навистина да го приспособи […]
Лансирање на кластерот Kubernetes на локацијата во градот Алмати
Обезбедувачот на облак Netooze го најавува лансирањето на кластерот K8s во центарот за податоци во Алмати. Нашите корисници наскоро ќе имаат можност да ги распоредат кластерите на Kubernetes локално како услуга брзо и сигурно. За консултации и барања за цени за изнајмување, пишете на sales@netooze.com
Netooze.com ја лансира услугата за хостирање VMware
Почитувани корисници! Со задоволство ве информираме дека во септември 2021 година ја лансиравме услугата за хостирање VMware со седиште во центар за податоци во Алмати, која ви овозможува да распоредите изолиран виртуелен центар за податоци во јавниот облак Netooze.com базиран на индустриски хипервизор од VMware. Оваа услуга обезбедува широки опции за прилагодување, интеграција со […]
Како го ажуриравме 850 vCenter за 4 недели
Управувањето со издавањето софтвер за претпријатија е сложено: ажурирање на инфраструктурите, грижа за поддршката за уредувачите, надградба на лиценците за да бидат компатибилни со новите верзии и преземање заштитни мерки за враќање ако нешто тргне наопаку. Приватен облак Netooze помага. Ние управуваме со оваа задача која одзема многу време за да може да се фокусирате на бизнисот и производството. Се соочуваме со предизвици. 5.5-на-6.0 vSphere го надградува SDDC на VMware […]
BestKnownHost: Регистратор на домени и провајдер за хостирање на веб-страница 2021 година
ЛОНДОН, 4 февруари 2021 година /PRNewswire/ -- Без разлика дали претприемачите се заинтересирани за создавање на следниот eBay или лансирање на непрофитна организација, тие треба да ги имаат вистинските алатки за да го максимизираат досегот и видливоста на нивните брендови на интернет. Во денешно време, веб-страницата е основен услов за сите претприемачи заедно со искористување на моќта на онлајн рекламирањето […]
Виртуелен приватен облак
NETOOZE объявляет о запускени услуги создадения изолированных сетей, позволяющей объединять облачные сервери во приватно облако внутри одного ЦОД.
Нови шаблони CentOS 8.1 и Ubuntu 20.04 LTS
NETOOZE има можност за автоматска разновидност на ОС CentOS 8.1 и Ubuntu 20.04 од готов шаблонов на обичните сервери.
Центар за податоци во САД, Њу Џерси
Списокот на центри за податоци достапни за корисниците на облак серверите е надополнет со нова платформа - запознајте го автономниот центар за податоци на новата генерација NNJ3.
Канцеларијата на NETOOZE во Казахстан
Пријатели, го отворивме официјалното претставништво на NETOOZE во Република Казахстан!
Netooze нуди економично складирање на предмети за сите свои клиенти
ЛОНДОН, 11 јуни 2022 година – Многу мали компании и бизниси растат на интернет овие денови, а со таквиот технолошки раст се шири со алармантни стапки. Бизнисите и компаниите се обидуваат да најдат доверлива, рентабилна и лесно достапна услуга за складирање објекти за нивните податоци. Складирањето на објекти S3 на Netooze стана примарен конкурент на овој пазар […]
Гласањето за Брегзит ќе предизвика втора револуција во градот Лондон
Во корпоративниот свет, постои се поголемо признание дека силните односи со клиентите можат да ја формираат основата на идните иновации.
Новиот ден: Како треба да размислувам за неуспесите во стартувањето на мојот ИТ бизнис?
The New Day беше британски компактен дневен весник објавен од Trinity Mirror, објавен на 29 февруари 2016 година. Беше наменет за средовечна женска публика и беше политички неутрален. Уредничката Алисон Филипс имала намера читателите да го поминат весникот за помалку од 30 минути.
Започнете го вашето патување во облак? Направете го првиот чекор токму сега.